Have any Questions? Call us @ 1-0009-293-311

İhale Batak nasıl oynanır?

Koz Maça oyununda koz her koşulda Maça’dır. İhale Batak oyununda ise oyuna başlamadan önce yapılan el tahminlerinden en yükseğini söyleyen oyuncu kozu belirler. Oyuncular pas diyebilir ve el alma tahmini 4’ün altında olamaz. Tahmin sırası size geldiğinde daha büyük bir tahminde bulunmalısınız veya pas demelisiniz. İki oyun arasındaki başlıca farklılıklar bunlardır. Oyunun oynanışı aynıdır fakat puanlamada da ufak tefek değişiklikler vardır.

Yerdeki kağıt türünden elinde olmayan oyuncu Maça atarsa koz kırılır. Oyunda yere ilk kez Maça atılmasına koz kırılması adı verilir. Oyuncunun elinde takip edilen kart türünden bir kart ya da Maça yoksa herhangi bir kartı oynayabilir, fakat bu durumda el alma şansı yoktur. En yüksek değerdeki kağıdı atan, yerdeki eli kazanır.

İhaleli Batak Puanlama:

* Eğer oyuncu pas demişse ve hiç kart almamışsa: En yüksek tahminde bulunan oyuncunun 10 katı puan kaybeder.
* Pas demiş ve kart almışsa: Aldığı kart sayısının 10 katı puan kazanır.
* Tahmini kadar kart almışsa: Tahmininin 10 katı puan kazanır.
* Tahmininden fazla kart almışsa: Koz Maça’daki gibi, tahmini kadar elin 10 kat fazlasını kaybeder.

Hemen Batak Oyna

Çanağı Patlat, Rakiplerini Çatlat ?

Muhteşem grafikleri ve kullanım kolaylığına sahip arayüzüyle Çanak Batak oyunu, oyuncuların internetten (online) Batak oynamaları için geliştirildi. Gerçek oyuncularla benzersiz bir Batak oyunu deneyimi yaşamak istiyorsan Çanak Batak’ı hemen ücretsiz indir ve oynamaya başla!

 

Koz maça oyunu oynamak için tıklayın

One thought on “İhale Batak nasıl oynanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir